Archive for Anna Miśta

Najnowsze technologie w PCKZ

Od kilku dni w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego w Zawierciu możemy pochwalić się kolejnym nowoczesnym wyposażeniem pracowni praktycznej nauki zawodu. Tym razem są to obrabiarki sterowane numerycznie. Dostawcą sprzetu w ramach realizacji Projektu pod nazwą „Przebudowa, modernizacja oraz wyposażenie pracowni zawodowych w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego w Zawierciu” współfinansowanego przez Unię Europejską była firma DMG MORI POLSKA  Sp. Z O. O. z Pleszewa

Read more

Uwaga! Nowe plany zajęć

W zakładce Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe – Plany Zajęć pojawiły się harmonogramy zajęć dla kwalifikacji MG.19 (Operator obrabiarek skrawających) i AU.61 (Kosmetyka). Zapraszamy do zapoznania się z planem.

Read more

Spotkanie z przedstawicielem firmy Wienerberger

W dniu 08.01.2018 r. nauczyciele praktycznej nauki zawodu z działu budowlanego p. Patrycja Toborowicz i p. Małgorzata Zaporowska – Zalasińska zorganizowały spotkanie z przedstawicielem firmy Wienerberger. W prelekcji wzięła udział klasa II Technikum Budowlanego ZS im. X. Dunikowskiego w Zawierciu. Uczniowie zapoznali się także z ofertą produktów Porotherm, Koramic, Terca.

Read more

Porozumienie PCKZ – Zakłady Produkcyjne B-D S.A

Kolejne podpisane porozumienie o współpracy w zakresie praktycznej nauki zawodu, tym razem z Zakładami Produkcyjnymi B-D S.A. z Zawiercia. Porozumienie podpisał Dyrektor PCKZ Krzysztof Bała oraz Wiceprezes Zarządu Joanna Brodzik-Kot.

Read more

Życzenia Świąteczne

Wycieczka przedmiotowa do SumiRiko

W listopadzie nauczyciele  PCKZ  zorganizowali wycieczkę przedmiotową  dla uczniów III klasy technik pojazdów samochodowych  ZS im. J. Bema do zakładu SumiRiko w Wolbromiu. Opiekunowie i uczniowie zapoznani zostali z historią, działalnością bieżącą oraz perspektywami rozwoju firmy a następnie oprowadzeni po różnych działach, na których odbywała się produkcja.

Read more

ZSiP Specjalnych z Zawiercia w PCKZ

W dn. 5 grudnia 2018 r. naszą placówkę odwiedzili uczniowie kl. VII i VIII Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Zawierciu. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali informacji na temat kształcenia zawodowego jak również mieli okazję zwiedzić pracownie praktycznej nauki zawodu.

Read more

Wycieczka do Zakładów Produkcyjnych Brodzik – Dominik sp.j.

W dn. 29.11.2018 r. uczniowie z I klasy branżowej ZS im. J.Bema w Zawierciu wraz z opiekunami w ramach zajęć praktycznych w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego zwiedzili Zakłady Produkcyjne B-D sp.j. w Zawierciu. Uczniowie mieli okazję poznać specyfikę pracy, zaobserwować proces technologiczny wytwarzanych produktów jak również zapoznać się z maszynami i urządzeniami jakie znajdowały się na terenie zakładu.

Read more

Dni Otwarte PCKZ

W dniach 27 – 28 listopada 2018 r. w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego odbyły się Dni Otwarte placówki. Zaproszono uczniów klas VIII szkół podstawowych i III klas gimnazjum wraz z opiekunami oraz przedstawicieli władz, firm jak również dyrektorów szkół. Uczniowie oprócz zapoznania się z pracowniami PCKZ mieli również okazję poznać ofertę szkół działających na terenie miasta Zawiercie tj.  ZS im. gen. J.Bema, ZS im. H.Kołłątaja, ZS im. S.Staszica oraz ZS im. X.Dunikowskiego.

Read more

Szkoły Podstawowe w PCKZ

W ciągu ostatnich dni w PCKZ gościliśmy klasy VII i VIII ze szkół podstawowych z Bzowa i Dzwono – Sierbowic. Krótkie prelekcje i zwiedzanie pracowni mają na celu zapoznanie uczniów ze specyfiką kształcenia zawodowego oraz w przyszłości ułatwienie dokonania wyborów edukacyjno – zawodowych. 

Read more